SPECJALIŚCI
extradomski

Pozostali budujący chętnie zobaczą Twoje zdjęcia!

Pomóż innym niezdecydowanym i pokaż realizacje projektu.

 • luukka

  Małopolska KH 26, lub HK 28

  Witam, od jakiegoś czasu analizuje  dwa projekty HK26, oraz Hk 28. Idealnym rozwiązaniem byłby HK 28, ale barierą jest metraż. Proszę o informację czy ktoś z forumowiczów buduje, lub budował Hk 28 ? Czy w HK26 jest możliwość zagospodarowania poddasza ? 1 duży otwarty pokój np. bilard itp Obawiam się, że ze względu na drewniane słupy może być to niewykonalne. więcej

  • luukka
   Emilia_Ch dziękuje za info.
   Proszę powiedz mi dlaczego w takim razie wybór padł na HK 26 a nie 28
   Dokładam się do prośby o zdjęcia, albo jakiś link :)
  • Emilia_Ch
   Hm... czemu??? Bo nie chcieliśmy schodów - absolutnie;) wszystko miało być na parterze, łącznie z pralnia (ok 3 m kw!!!) nie chcieliśmy dodatkowych pomieszczeń tym bardziej pod skosami, poddasze miało służyć nam jedynie za przechowalnie bombek na choinkę i tego typu rupieci rzadko używanych. 
   ALE... nie chcieliśmy stropu nad salonem - więc przerobiono nam projekt i tak budowaliśmy, aż do momentu, w którym stanęły ściany, wtedy siedliśmy i stwierdziliśmy że ta antresola w HK-28 wygląda bardzo fajnie i że może, nie ma co budować 7-mio metrowej ściany w salonie tylko zrobić antresole z ładną barierka i schodami... A jak już mieliśmy antresole, następnie stanęły krokwie i okazało się ze na poddaszu można dosłownie tańczyć;) wyobraźnia ruszyła o kolejny krok dalej - przenieśliśmy pralnię z suszarnią na górę itd itd. Najgorsze jest to że pomysły dalej kiełkują bo jest tyle przestrzeni do zagospodarowania, aż głowa boli:)
  • Emilia_Ch
   Przesyłam zdjęcia antresoli - widać jeszcze drewniane belki, będą one w najbliższym czasie zdemontowane, gdyż zastąpiono je metalową podporą.
   Dwa powyższe zdjęcia to ta mniej użytkowa częścią poddasza, te belki już zostaną na stałe. Według mnie nie są mocno uciążliwe z jakiejkolwiek adaptacji poddasza.
  • emalia89

   Emilia_Chdziękuje za fotki ! zdecydowaliśmy się również na takie rozwiązanie z belkami, tylko ścianke kolankową dajemy na 120cm jak w hk28 :)
  ... Czym są tagi?
 • emalia89

  Okna HK 26/28 oraz 31/33

  Jaką szerokość mają Wasze okna tarasowe i na ile części są podzielone 2 czy 3 ? Znalazłam jedynie w projekcie HK 33 wymiar okna 420x225 ale wydaje mi się, że w pozostałych są różnice. My planujemy długość salonu 750 jak w HK31 i zastanawiamy się jaką szerokość oraz którą część zrobić przesuwaną, żeby było najwygodniejsze przejście, środkową, czy tę więcej

  • emalia89
   po kilku wizytach w salonach z oknami zdecydowaliśmy się na suwankę PSK w salonie 4,5m podzieloną niesymetrycznie na FIX 3m + 1,5m część uchylno-przesuwna oraz w jadalni dwa okna pionowe po 1m szerokości:
  • emalia89
   natomiast w kuchni, po próbach aranżacji wnętrza, z powodów praktycznych okno zostało zmniejszone do 2,5 metra :)
  • kempik
   Co masz na myśli "z powodów praktycznych"? My chcemy zmniejszyć ale to po prawej stronie i dać za oknem okap.
   Z oknami w salonie i jadalni ciekawy pomysł. My chcemy zmniejszyć tarasowe okno do 3 może 3,5 m i dać tak samo duże okno w jadalni dzielone na 2.
   Gdzie będzie kominek?
  • emalia89
   zmniejszyliśmy do 2,5 ze względu na późniejsze możliwości zasłonięcia okna roletą czy czymś, drugą część też mniejszamy do 1m ze względu na okap
  ... Czym są tagi?
Zgłoś błąd lub wyraź opinię